DivadloJe spousta krásných divadel po celé České Republice, ale zaměříme se na několik pražských divadel.
                                                  Divadlo pod Palmovkou
Jeho historie sahá hluboko do devatenáctého století, kdysi zájezdní hostinec, U Deutschů, kde dnes současné divadlo stojí, se zřejmě již v roce 1865 příležitostně hrálo ochotnické divadlo. Roku 1892 byla jednomu z majitelů hostince, Janu Hurtovi, udělena divadelní koncese a od té doby se zde hrálo divadlo profesionálně. I přes veškeré finanční potíže, patřilo toto divadlo k důležitým kulturním událostem nejen pro pražské občany.
Nyní se v divadle hrají všechny žánry komedie, drama, ale i hry ze života. Sama jsem byla v tomto divadle na dvou představení a to Cyrano z Bergeracu a Gazdina Roba, velmi jsem si to užila, krásné prostředí a příjemné posezení, všem vřele doporučuji.
 fanoušci skupiny
                                              Divadlo na Fidlovačce
I toto divadlo má dlouholetou tradici.K slavnostnímu otevření došlo 5. -6. listopadu roku 1921. K této události se hrály dvě hry od J. K. Tylaa to Drahomíra a její synové a druhá Fidlovačka a právě v této hře zazněla poprvé naše hymna Kde domov můj, která vynikla v roce 1834 a v roce 1918 byla vyhlášena jako národní hymna.
V tomto divadle se hrají převážně komedie a pořádají se tam různé charitativní akce.
Od roku 2016 má divadlo nové vedení a snaží se spolu se svým týmem spolupracovníků v budově, která tento rok oslaví 95 let od otevření divadla dodržet to, co si předsevzali jeho zakladatelé: „Divadlo vychází ze života a do života se vrací“
 
                                                          Muzikál
                                                 Rock opera Praha
Toto hudební divadlo je již na scéně více jak deset let. Zakládá si na adaptacích příběhů nejen klasické literatury, hudbě živých kapel, zpěvu známých a slavných rockových zpěváků, ohnivé show a herců divadla.
Vše je na živo, kapela je celé představení na jevišti. Tvoří jí zkušení hudebníci, které mohou fanoušci znát z tuzemských kapel.
Špičkové hlasy např. Jan Toužimský (kapela Arakain), Kamil Střihavka, Jiří Zonyga, Helena Kubelková a mnoho dalších skvělých zpěváků.
Úchvatná show, oheň, osvětlení a akrobacie. Choreografii vede uznávaná Irina Andreeva. Vzdušná akrobacie, fireshow, pole Dance a obří loutky. Díla českých autorů, nadčasový témata.
  tanec v divadle
                                                   Divadlo Kalich
Toto hudební divadlo je třetím nejnavštěvovanějším muzikálovým divadlem a nejnavštěvovanější soukromou scénou v ČR. Po celou dobu otevření a to už je dvacet let, se obešlo bez dotací a grantů.
Je zaměřeno zejména na muzikálovou scénu, ale i na soukromé koncerty. Kapacita míst je 424, z nichž je 79 na balkóně.
Divadlo kalich má ještě jednu scénu a to Komorní kalich, dříve Divadlo v Rytířské. Program divadla je určen pro lidi, co mají rádi činoherní hry a komorní koncerty.