Co by měl splňovat přepravní vozík na ryby

Rybaření je v naší republice jednou z oblíbených aktivit. A není divu, koneckonců například rybníkářství, se kterým je spojen tradiční podzimní výlov, má u nás velmi dlouhou tradici. Je však jasné, že bez správného vybavení se žádný milovník tohoto sportu neobejde. Co si však mnoho lidí neuvědomuje, je fakt, že v naprosté většině případů nestačí pouze prut, nůž, případně kýbl. Mnoho lokací je totiž autem nedostupných, což znamená, že člověk musí zaparkovat kus před ní a zbytek cesty, často nerovným terénem, dojít pěšky.

rybářský prut s navijákem

Cestou tam to samozřejmě nebývá problém, avšak vracet se s bohatým úlovkem není nic snadného. A právě zde nám přijde vhod přepravní vozík na ryby. Do něj dáme naši kořist a jednoduše ji takto odvezeme k autu. Aby však tato taktika fungovala, je nutné jej dobře vybrat. Zdaleka ne každý se totiž k tomuto účelu hodí. V první řadě musí být samozřejmě snadno čistitelný. Koneckonců, ryby jsou poměrně slizké, a zanechají svou stopu všude, nehledě na typickou vůni. Proto musí být údržba snadná, koneckonců jej bude nutné důkladně umýt po každém použití.

právě chycená ryba

Dalším důležitým parametrem je nosnost. Zde samozřejmě záleží na tom, jaký druh ryb půjdete lovit. Každopádně musí být schopen uvézt vše, co nachytáte, a to někdy může být dost velká váha. Rozhodně by totiž nebylo dobré, aby se vám v polovině cesty rozpadl. Pak je tu také snadná manipulace a manévrovatelnost. Je potřeba, aby zacházení s ním bylo jednoduché, a aby konstrukce koleček byla taková, aby zvládla i poměrně obtížný kamenitý, písčitý či lesní terén. V neposlední řadě by měl být také poměrně lehký a skladný, aby v autě na cestě tam nezabíral příliš místa. Jistě, splnit všechny tyto nároky rozhodně není jednoduché. Avšak při důkladném hledání ještě najdete produkt, který vám bude vyhovovat. A právě pro ten byste se měli rozhodnout.