Nouze se musí zvládnout

Někdy se lidem nedaří tak dobře, jak by si to tito představovali a přáli. Štěstěna je vrtkavá, a když někomu nepřeje, může se to projevit třeba i v podobě nedostatečného finančního zajištění. A není tak rozhodně vzácným úkazem, že se někteří z nás potýkají i s finančními potížemi. Někdy nám chybí peníze jenom trochu, někdy ale třeba i citelně, někdy nás provází takový nedostatek financí jenom krátkou dobu, zatímco jindy je tento nepříjemně dlouhodobý. To podle toho, kolik si zrovna vyděláváme a kolik máme z takových příjmů hradit.

peníze u telefonu

A co když někdy dospějeme k přesvědčení, že už situaci, ve které žijeme, nezvládneme, že už nám chybí peníze moc citelně? Co si počít, když už třeba nedokážeme zaplatit ani to nejdůležitější pro naši existenci? Pokud vás napadlo, že by vám v takové situaci zřejmě prospěla půjčka, musím vám dát za pravdu. Skutečně se to nejednou jinak než formou půjčky vyřešit nedá. Ta nám sice nedaruje peníze, ale umožňuje nám získat čas k tomu, abychom si dali své finanční záležitosti do pořádku, dává nám možnost zaplatit za to, za co se zaplatit má, s tím, že se s poskytovatelem půjčky vyrovnáme později postupně v podobě splátek.

pět marek

Ale než se začneme ucházet o nějakou půjčku, měli bychom se určitě zamyslet nad tím, zda je pro nás tato o dosažitelná, zvládnutelná a finančně dost výhodná. Protože to s námi ne všude myslí dobře a leckde by nás mohli kvůli nepozornosti nachytat na švestkách, někde by se nám mohla půjčka skutečně nepříjemně a třeba i nezvládnutelně prodražit a v některých případech bychom se také nemuseli pomoci dočkat vůbec, to kdyby panovaly obavy z toho, že nedokážeme splácet, a půjčku by nám kvůli tomu odmítli dát.

A tak je dobré vsadit na nebankovní hypotéky, které v žádném případě nezklamou. Získá je kdokoliv z majitelů nemovitostí, který má aspoň snesitelný příjem, a je to dost výhodná volba, se kterou se neprohloupí.

Aby nebylo peněz málo

Na tom že lidé mají někdy málo peněz, není nic neobvyklého. Do podobné situace se může dostat skoro kdokoliv, klidně i vy nebo já. Protože k tomu, aby člověk přestal být finančně zajištěným, stačí klidně i jenom neplánovaný výpadek příjmů nebo nečekané výdaje. A toho není nikdy nikdo stoprocentně ušetřen. Vždyť vzpomeňme třeba i jenom na docela nedávnou dobu, kdy u nás zavládla omezení související s koronavirovou pandemií. Kolik jenom z těch, kteří se považovali za skvěle finančně zajištěné, rázem zůstalo bez příjmů a muselo se potýkat třeba i s bídou! A o těch, kteří na tom tehdy nebyli nijak dobře, už pochopitelně ani nemluvě.

eura bankovky

Prostě se kdekdo z nás potýká s finanční tísní. A ten, u koho tomu tak není, se může do podobných problémů dostat kdykoliv též. Ničí příjmy nejsou nikdy stoprocentně jisté, výdaje mohou kdykoliv neplánovaně vzrůst, a je to tady.

Když se pak my lidé dostaneme do problémů, musíme je někdy řešit tím, že si vezmeme půjčku. Musíme se obrátit na nějaký finanční ústav a doufat, že nám tam finančně vypomohou. Ovšem než si tam o půjčku zažádáme a vezmeme si ji, měli bychom si ujasnit, jaké jsou naše předpoklady, co od takové půjčky očekáváme a co můžeme nabídnout. Protože třeba v bankách zažádat můžeme, ale jakmile máme malé příjmy nebo záznamy v registrech dlužníků, je prakticky jisté, že nás tam odmítnou. A brát si ve finanční tísni nějaké ty rychlé půjčky je už naprosté šílenství, protože při jejich úročení a tvrdých či záludných pravidlech se lehce finančně odrovnáme.

eura stočená

A co si tedy v tísni vybrat? Rozumnou volbou se může stát 100% hypotéka Hypotéky bez registru. Tu totiž poskytuje nebankovní společnost, která je ochotna odpustit žadatelům nejeden nedostatek. A jde současně i o vcelku výhodnou nabídku. A kdo ji může dostat? Vlastně kdokoliv, kdo se za ni dokáže zaručit zástavou nemovitosti a kdo ji má z čeho splácet. Tedy kdekdo z nás.

Není vždycky posvícení

Někteří lidé se věnují soukromému podnikání ze stejných důvodů, z jakých se jiní nechávají zaměstnat coby pouzí zaměstnanci, ovšem mají i o nějaké ty motivace více. A tím je touha podnikatelů uspět na trhu a přijít si tím na dostatečně vysoké zisky. To totiž běžný zaměstnanecký poměr nenabízí, zatímco v soukromém podnikání to možné je. Ovšem pouze teoreticky. Protože vysoké zisky tu nejsou nikdy zaručené, a i ten, kdo se snaží sebevíc, se tu může namísto zamýšleného bohatství dostat i do krajně svízelné situace. Protože je tolik věcí, které se v podnikání nemusí podařit, a je tolik věcí, které ani ten nejschopnější podnikatel nedokáže ovlivnit!

počítání peněz

A co dělají podnikatelé tehdy, když peníze potřebují, ale nejsou si je schopni vydělat? No co asi? Přece si je půjčují. Ovšem je nasnadě, že ne vždy se pomoci dočkají, když si o půjčku zažádají. Protože jsou vcelku pochopitelně prověřováni, zda budou schopni splácet, a pokud to nedokážou, mají zkrátka smůlu.

I když vlastně smůlu mít nemusí. Pokud totiž vědí, že existuje i nebankovní americká hypotéka Americká nebankovní hypotéka, přijdou si na své i tehdy, když podle názoru bank nejsou dostatečně dokonalí.

svazky eurobankovek

U takové nebankovní hypotéky se poskytne záruka v podobě zástavy nemovitosti, a z toho logicky vyplývá, že už se tu není třeba dále usilovně snažit o posuzování žadatelových kvalit. Zástavou tento přece dává jasně najevo, že bude splácet, aby o tuto nepřišel, nebankovní společnost tak má jistotu, že dostane své peníze zpět, a nic nebrání poskytnutí tolik potřebné půjčky pro podnikání.

A tak je právě nějaká podobná nebankovní hypotéka volbou všech, kdo podnikají, avšak dočasně nepříliš úspěšně. Pomáhá zdolat obtíže, ať už tyto pramení z čehokoliv, a žádný podnikatel, který má nějakou nemovitost, se tak nemusí bát, že tu na všechno špatné zůstane sám.

Nepodceňovat rizika se nevyplácí

Že se vše točí okolo peněz, to si snad převážná většina lidí uvědomuje. Jako by pro ně ostatní hodnoty byly podružné. A co se týká peněz a názorů, tak v tomto směru zvlášť, za posledních třicet let, jsou lidé velmi ovlivnitelní. Je to i tím, že stále ve svém životě cítí nějakou nejistotu. A to může vést až k jejich lehké manipulaci.
Znovu je na místě podotknout, že můžeme doufat, že se manipulace týká menšího procenta našeho obyvatelstva.investice do pojištění
 

  • Banky, pojišťovny a různé společnosti, které nabízejí za zhodnocování peněz nějaký zisk, tak si velmi dobře uvědomují, co dnes mohou získat prostřednictvím inzerce v médiích, internetu, na sociálních sítích…

Před lety se často lidé vyhýbali pojišťovnám. Hlavně jejich zástupcům, kteří převážně nabízeli životní pojištění. Dnes je situace už podstatně jiná. Snad proto, že si lidé uvědomují, že mít „otevřená zadní vrátka pro život“ se může týkat různého pojištění. A pojišťovny, už v mnoha případech, se ve svých podmínkách trochu více přiblížily potřebám klientů.
 
Mnoho lidí holduje zimním sportům a snaží se do hor dostat co nejčastěji.  Ať jsou to lyžařská střediska u nás nebo v cizině, neměli byste podcenit cestovní pojištění, které vám pomůže od nečekané finanční zátěže v případech, které se vám mohou náhodou přihodit. Ať se jedná o úraz, nemoc, újmy na zdraví, náklady na zdravotní ošetření, péči, případný převoz aj.
Dnes, kdy mnohé země čelí nečekané epidemii (nákaza COVID-19) a cestovat přitom do zahraničí, ať služebně nebo soukromně, tak je to velké riziko. Že tato nemoc může postihnout náhodně i vás. Lidé, kteří už do zahraničí vycestovali, tak by si měli znovu pročíst své smlouvy s pojištěním, aby věděli, na čem jsou. A ti, kteří se teprve chystají do zahraničí vycestovat, tak by měli výběru pojišťovny věnovat dostatečnou pozornost.pojištění pro úraz
Co se týká pojišťění v rámci epidemií a pandemií, které mohou být spojené i s karanténou, tak v České republice jsou zatím POUZE 3 pojišťovny, které nabízejí takzvanou výluku na epidemii a pandemii.  Týká se to zatím pojišťovny ČSOB, pojišťovny Kooperativa a Evropské pojišťovny – ERV.
A co se týká nabídky na výluku případnékarantény, tak to zatím nabízí jen1 pojišťovna. Je to americká pojišťovna Starr Companies.Tato pojišťovna Starr má registraci už na Slovensku, ale má zástupce i pro Českou republiku.

Auto je dnes nezbytností

V této době se ukazuje, jak moc nutné je mít auto. Zejména v případech pandemií a nákaz je dobré mít i alternativu k běžnému přejíždění městskou hromadnou dopravou nebo třeba i taxíkem. Ne vždy totiž jede spoj přesně v ten čas a přesně tehdy, když vy chcete a ne vždycky se taky stane, že budete úplně spokojeni s kvalitou služeb. Nemusí to být jenom v rámci města, zde se jedná i o dálkové spoje, vlaky a dálkové autobusy, které nemusí vždy vyhovovat vašim potřebám – někdy totiž musíte během cesty volat, a to ve vlaku či v buse plném cestujících prostě nejde.
sušení peněz na bílém podkladu
Auta mohou být využívána v krizových případech, občas nebo každý den, ostatně to je zcela na vás. Je určitě fajn, pokud se budete snažit limitovat cesty autem na co nejmenší minimum, přeci jen se dnes ocitáme také v procesu globálního oteplování, ovšem mít auto je dneska nutností také pro práci či rozvoz. Jen si vezměte, pokud bydlíte někde na vesnici, kde je obchod kilometr a více daleko, tak asi nebudete každý den chodit s taškami. Někdy prostě není čas udělat si pěknou procházku tam a zase zpátky. Někdy se prostě musí spěchat. A to bez auta nejde. Tedy pokud neumíte jezdit na kole s dvěma plnými taškami.přeložená bankovka na bílém stole

Přesně z těchto důvodů existují možnosti, jako jsou nebankovní hypotéky bez registru http://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/, které vám dovolí koupit si auto takřka jakýchkoliv rozměrů. Můžete si tak klidně pořídit i dlouho kýžené auto na elektrický pohon, díky kterému budete moci šetřit životní prostředí, i když budete muset do auta sednout. Takto získáte opravdu velké finanční prostředky a můžete si tak pořídit vůz v jakékoliv cenové hranici. Ten vám potom dovolí navýšit vaše příjmy a budete tak moci vydělávat více a taky splácet daleko rychleji. Možná se tak stane, že půjčku splatíte jedna dvě a k tomu získáte super spolehlivé auto, které vás zachrání v každé situaci, kdy je třeba rychle nasednout a někam se dopravit nebo také někoho dopravit.