Nepodceňovat rizika se nevyplácí

Že se vše točí okolo peněz, to si snad převážná většina lidí uvědomuje. Jako by pro ně ostatní hodnoty byly podružné. A co se týká peněz a názorů, tak v tomto směru zvlášť, za posledních třicet let, jsou lidé velmi ovlivnitelní. Je to i tím, že stále ve svém životě cítí nějakou nejistotu. A to může vést až k jejich lehké manipulaci.
Znovu je na místě podotknout, že můžeme doufat, že se manipulace týká menšího procenta našeho obyvatelstva.investice do pojištění
 

  • Banky, pojišťovny a různé společnosti, které nabízejí za zhodnocování peněz nějaký zisk, tak si velmi dobře uvědomují, co dnes mohou získat prostřednictvím inzerce v médiích, internetu, na sociálních sítích…

Před lety se často lidé vyhýbali pojišťovnám. Hlavně jejich zástupcům, kteří převážně nabízeli životní pojištění. Dnes je situace už podstatně jiná. Snad proto, že si lidé uvědomují, že mít „otevřená zadní vrátka pro život“ se může týkat různého pojištění. A pojišťovny, už v mnoha případech, se ve svých podmínkách trochu více přiblížily potřebám klientů.
 
Mnoho lidí holduje zimním sportům a snaží se do hor dostat co nejčastěji.  Ať jsou to lyžařská střediska u nás nebo v cizině, neměli byste podcenit cestovní pojištění, které vám pomůže od nečekané finanční zátěže v případech, které se vám mohou náhodou přihodit. Ať se jedná o úraz, nemoc, újmy na zdraví, náklady na zdravotní ošetření, péči, případný převoz aj.
Dnes, kdy mnohé země čelí nečekané epidemii (nákaza COVID-19) a cestovat přitom do zahraničí, ať služebně nebo soukromně, tak je to velké riziko. Že tato nemoc může postihnout náhodně i vás. Lidé, kteří už do zahraničí vycestovali, tak by si měli znovu pročíst své smlouvy s pojištěním, aby věděli, na čem jsou. A ti, kteří se teprve chystají do zahraničí vycestovat, tak by měli výběru pojišťovny věnovat dostatečnou pozornost.pojištění pro úraz
Co se týká pojišťění v rámci epidemií a pandemií, které mohou být spojené i s karanténou, tak v České republice jsou zatím POUZE 3 pojišťovny, které nabízejí takzvanou výluku na epidemii a pandemii.  Týká se to zatím pojišťovny ČSOB, pojišťovny Kooperativa a Evropské pojišťovny – ERV.
A co se týká nabídky na výluku případnékarantény, tak to zatím nabízí jen1 pojišťovna. Je to americká pojišťovna Starr Companies.Tato pojišťovna Starr má registraci už na Slovensku, ale má zástupce i pro Českou republiku.