Co podporuje růst řas

Dostatek spánku – tím bychom měli asi začít – spánek regeneruje všechny buňky, a když nám schází, projeví se to hlavně na kvalitě pokožky, na vlasech, na zubech a dásních, i na řasách. Odpusťte si večerní sledování TV, vypněte na noc mobil, odložte notebook a spěte bez rušivých vlivů a hlavně ve tmě.

ženské oči

Eliminace stresu – co dokáže stres, víme všichni, ale víte, co to vlastně je, stres? Především dojde k výraznému rozkolísání hormonů, kdy převládnou ty stresové – kortizol, adrenalin, noradrenalin atp. za ideálních podmínek jsou všechny hormony v rovnováze (ty stresové také potřebujeme) a právě rovnováha ovlivňuje další pochody v těle. Čím déle rovnováha hormonů je, tím delší a spokojenější život. Snažte se stres ze svého života co nejvíce eliminovat a hormonální rovnováhu podpořit např. adaptogenními bylinami (Ženšenem, Ashwagandhou, Rozchodnicí růžovou). Budou vám i méně padat vlasy, méně šedivět, lépe růst, a to samé se týká i řas a obočí.

ženské oko

Speciální sérum – pro růst řas se využívá i speciálních sér, asi jako to známe u kosmetických krémů a výtažků z rostlin. Séra jsou koncipována tak, aby dodávala živiny tou nejrychlejší cestou, skrze pokožku. Séra skutečně účinkují, ovšem za předpokladu, že tomu také přizpůsobíte životní styl (viz zmíněný spánek, stres a kvalita vaší stravy).

Jak se stravujete – strava má primární vliv na zdraví celého těla, takže myslíte-li to se s vaším tělem opravdu vážně, zbavte se alkoholu, cigaret a nezdravých potravin z bílé mouky a z bílého cukru. Snižte spotřebu masa (hlavně červeného), zařaďte více luštěnin, ořechů a semínek, nakličujte semínka, jezte mnoho čerstvé zeleniny a ovoce, používejte celozrnné obiloviny (vločky, mouku) a zdravé, za studena lisované BIO rostlinné panenské oleje. Tyto výrobky jsou dnes již běžně dostupné např. v prodejnách zdravé výživy.