Jak zvelebit dětský pokojíček?

V dnešní době lze dětský pokojíček přeměnit doslova v takové malé hřiště, plné klouzaček, prolézaček a nejrůznějších skrýší, kde budou děti s oblibou trávit volný čas. Proč ale zbytečně kupovat drahé vybavení, když dítko roste jako z vody nebo ho za pár týdnů vybavení pokojíčku omrzí.
Pokojíček pro dívky

 
Zaměřte se na takové vybavení, které je nadčasové a poroste společně s dítětem nebo takové, které lze bez výčitek vyměnit, pokud se okouká. Zaměřte se i na dekorování stěn v dětském pokoji, například barevné tapety vypadají skvěle, ale velmi rychle se omrzí. Zvolte raději čistou stěnu, kterou můžete polepit nejrůznějšími velkoformátovými samolepkami, které můžete dle potřeby obměňovat.
 
Pokud je na podlaze položené lino nebo laminát, lze samolepky nalepit i tady. Velmi efektně budou vypadat i nejrůznější vyobrazení za pomoci washi pásek, díky kterým můžete vytvořit skákacího panáka nebo silnici, na které budou moci jezdit autíčka.
 
Nejrůznější skrýše pro malé raubíře
Stejně tak vděčným prvkem mohou být i nejrůznější skrýše, kam se může dítě schovat před okolním světem. Dobře sloužit budou i na uložení oblíbených hraček a později třeba deníků. Využít se dají různé konstrukce stanů nebo týpí, nebo nemusíte zbytečně utrácet a stačí vyrobit jednoduchou konstrukci ze dřeva a na tu přehodíte velký kus látky.
 Dětský pokoj
Nástěnka
Děti jsou velmi kreativní a tak se může v pokojíčku nahromadit nespočet výkresů a obrázků, které je potřeba mít kam zavěsit a ukázat. Přirozeně tak sáhneme po nástěnce. Vždy volte raději nástěnku magnetickou, kdy odpadá nebezpečí zranění v podobě šlápnutí na připínáček nebo špendlík. Obrázky můžete ale také zavěsit na natažený provázek a připevnit ho kolíčky. Stejně dobře na zavěšení obrázků poslouží i dveře od šatní skříně, kam stačí kolíčky za pomoci samolepící pásky přilepit a dítě si na ně pak může obrázky samo zavěšovat.