Je třeba se obávat trhání osmiček?

Jen máloco vzbuzuje v lidech tolik strachu, jako trhání osmiček. Bojí se bolesti, komplikované extrakce, dlouhého hojení. Ale dnes už je jen málo důvodů ke strachu, a to i co se týká zrovna tohoto zákroku. Je nutné vždy osmičky? Není to pravidlem. Sice je spousta stomatologů, kteří je doporučují vytrhnout jako prevenci, ale pokud si to nebudete přát, a nebude to nevyhnutelné, určitě to lze se svým zubařem prokonzultovat. Problém nastává, pokud se osmičky prořezávají tak, že zasahují do zbytku chrupu, nebo se prořežou pouze částečně. Vzhledem k tomu, že jsou také hůře dostupné, bývají často zdrojem bakterií a infekcí, jelikož je obtížné je pořádně vyčistit kartáčkem.

Zubař

Kdo vám vytrhne osmičky? Většinou váš zubař, ke kterému jste zvyklí chodit. Až pokud by se jednalo o velmi komplikovanou extrakci, může se stát, že budete odesláni na stomatologickou chirurgii, kde se vám bude věnovat zubní chirurg. Trhání obvykle probíhá v lokální anestezii, a bývá tedy bezbolestné. Osmičky se většinou netrhají všechny čtyři naráz, a to i pro komfort pacienta, aby mohl v pořádku kousat alespoň na jedné straně chrupu. Některé ordinace provádí na přání klienta, při obzvlášť těžkých extrakcích, celkovou anestezii, při které jsou osmičky odstraněny. http://www.brno-stred.cz/dalsi-stanky-u-brnenskeho-nadrazi-byly-odstraneny Výhodou je, že klient necítí žádnou bolest, nevýhodou je delší rekonvalescence.

Dentista

Jak se chovat po vytržení osmiček? Pacient by po dobu cca týdne, nebo dle doporučení jeho stomatologa, měl spát s vypodloženou hlavou, dávat pozor na prostory s průvanem, nekouřit, nepít alkohol, vyhýbat se příliš tvrdé stravě, která by se mohla dostat do ranek po vytržených zubech (např. ořechy), nekonzumovat extrémně teplá ani extrémně studená jídla a nepřehánět to s fyzickou námahou. Obecně se doporučuje spíše klidový režim. Po vytržení můžete trpět otoky, nepříjemným pocitem v ústech či bolestí, s tou by ale měli pomoci běžná analgetika. Jste z hlavního města a uvažujete, že budete řešit problém s osmičkami? Trhání osmiček Praha už by neměl být žádný problém, a už vůbec ne děsivým zážitkem.