Věda mě baví

Máte rádi encyklopedie? Myslím, že encyklopedie určitě zaujmou každého člověka, každého čtenáře. A myslím si, že encyklopedii by měl mít doma u opravdu každý člověk. Myslím si, že já jsem byla opravdu velká čtenářka už od útlého věku a už jako malé dítě jsem měla velmi ráda knihy, a to úplně jedno jaké. I když tedy. Musím se přiznat, že jsem měla velmi ráda nějaké knihy, které se účastnily na nějakém faktu a vůbec jsem neměla ráda nějaké fantazii anebo sci-fi knihy. Sice občas jsem se podívala na nějaké sci-fi filmy anebo fantasy filmy.

Je i medicínská věda.

Ale jako číst bych to opravdu asi nechtěla. Myslím, že je opravdu praktické a taky docela někdy důležité, když jsi nějaký vášnivý čtenář přečte knihu, Která je taky založena na faktu. I když vlastně tady je to velmi sporadické. Nevím, jak je to o tom, aby někdo věřil nějakým knihám. Obvykle je to ale velká věda. Například kniha encyklopedie se rovná těm vědeckým knihám. Ale co třeba sci-fi? To už není věda. No, i když si to někdo může myslet, tak sci-fi se třeba zakládá taky na nějaké pravdě nebo faktu a může se také jednat o nějaký tip a začátek vědy. Protože někdo věří něčemu, a druhý zase tomu nevěří. Tak kde je pravda?

Není věda jako věda.

Co je to věda? Myslím, že každý to má ukotvené úplně jinak A taky každý si stojí za svým. Taky někdo může věřit na duchy, a ne nějaké nadpřirozeno, a k tomu slouží taky někdy věda. Někdo zase tomu nevěří. A někdo dává přednost faktu a říká tomu věda. Takže není věda jako věda. Každý člověk si určuje vědu sám, protože on jinak vnímá realitu a fakta. Nicméně je ale dobré si nějaké věci sám ověřit, a to třeba i na více místech. Říká se přeci, že více hlav více ví a tomuto já určitě věřím. Já se totiž tak taky zachovávám, když si nejsem něčím jistá. Zjistím si více informací. A to je velmi důležité, chci mít v informacích jasno.