Využijte barevných kontrastů bazénové vody a travnaté plochy


Mít na zahradě bazén znamená pro celou rodinu jistý závazek, že se o něj bude dobře starat a dbát o to, aby voda v nádrži byla v přijatelné kvalitě, a aby i samotný bazén vypadal k světu. Co to ale znamená „vypadat k světu“? Svět se tváří na naše počínání jako zrcadlo, cokoli vytvoříme, stvoříme, odrazí se v něm a vrátí se nám jako bumerang. Tedy v případě bazénu je to zpětná vazba, jak se nám líbí, a jak se v jeho okolí cítíme.

bazén s výhledem do krajiny

Rádi bychom se nyní zaměřili hlavně na to okolí, protože velmi záleží na tom, do jakého prostředí nádrž posadíme. Pokud jste byli někdy někde u moře a byli jste ubytovaní v hotelu nebo v bungalovu, měli jste zřejmě také k dispozici přístup k venkovnímu bazénu. Bazény byly obklopené zelení a květinovými záhony a kolem se vyskytovala pouze lehátka, zahradní nábytek, slunečníky a kamenná podlaha na terase. V podobném duchu byste mohli koncipovat umístění bazénu i vy. Dejte si záležet na místu, kde se bude nacházet, protože jakmile se „hrábne“ bagrem do země, bude to natrvalo.

krásná chodidla v bazénu

Výhled – na co se možná tak trochu zapomíná, je umístění bazénu z hlediska výhledu do krajiny. Důležité je tedy nejen pohled na bazén, ale i z bazénu. Toto je známý psychologický efekt a někteří lidé si neuvědomují, že pokud umístí bazén na terasu ihned za dům, budou civět z vody přímo na jeho zdivo. Přeneste nádrž raději dál od domu, třeba klidně do zadního traktu vaší parcely, abyste měli panoramatický rozhled a mohli se pokochat nejen voní masou, ale i zrakem na své okolí.

Nejlépe jsou na tom bazény do země Bazény Gluc s dalekým výhledem, například na horních partiích kaskádovitě řešeného pozemku, anebo alespoň umístěné na okraji travnaté plochy s nízkými okrasnými dřevinami. A pokud si sami nevíte rady, můžete s prosbou oslovit šikovného zahradního či bytového architekta, pokud je dostatečně citlivý, mohl by vám vhodně poradit.