Vzdělávací mimoškolní aktivity pro vaše děti

Vy jste v práci, děti přicházejí domů, kde není ani živé duše. Jak lákavá příležitost je televize a počítač. Není nic snadnějšího, než se usadit a hrát si či se dívat na seriály či filmy. Proč si dělat úkoly? Proč se učit? Když už děti mají tolik volného času, kdy se neučí, zamyslete se nad tím, zda by nebylo vhodné přihlásit je do nějakého zájmového kroužku.
Dětské kroužky
Nedělejte to za jejich zády. Vy tam chodit nebudete, děti ale ano. Když jsou k něčemu doslova donuceni, dělají to s odporem. I kdyby je to jindy i bavilo, při nátlaku od rodičů začnou stávkovat a vše bojkotovat. Promluvte si s nimi a vysvětlete jim, že ten čas, než přijdete domů, budou trávit aspoň někdy v nějakém kroužku. Sežeňte si nabídku různých domů pro děti a mládež, škol či jiných institucí a organizací. Tu předložte své ratolesti a nechte je, aby si vybrali sami.
Ano, je to v tu chvíli částečně jejich volba a máte zaručeno, že se budou v kolektivu dětí věnovat něčemu jinému, než sezení u počítače kdesi v pokoji. Nejen, že je to bude bavit, ale také se něčemu přiučí. A když je to náhodou bavit přestane? Nenechávejte dítě opět doma s takovými lákadly. Nabídky bývají bohaté. Ať si vybere jiné zájmy.
Dětské kamarádství
Myslíte si, že v okolí takové příležitosti nejsou? Nenechte se zmýlit. Stačí se trochu porozhlédnout. I vesnice mívají dětské dobrovolné hasiče, stále existuje organizace s názvem Sokol, kde už neprobíhá pouze jen cvičení, ale také třeba stolní tenis či dokonce závody autíček na dálkové ovládání. Hlavní je, že je dítě v kolektivu stejně starých či starších dětí.
Nenechte se přemluvit argumenty, že kamarády má přeci ve škole a to stačí. Že se s nimi baví po síti a že je to stejné, jako by byl někde venku s partou. Není to tak. Nepolevte ve svém požadavku, aby dítě navštěvovalo podobné skupiny. Sami uvidíte, že je to bude bavit.