Vztahy mezi rodiči a dětmi

Jestli se rozhodneme založit rodinu a mít děti musíme si být naprosto jistí, že zvládneme každodenní starosti. Musíme vědět, že to není nic jednoduchého, protože vychovávat dítě být mu příkladem a být někdy opravdu tvrdý není žádná sranda. Právě naopak měli bychom mít pevné nervy, protože děti dokážou být protivní, náladoví a někteří nezvladatelní.
Držení se za ruce
Vše je ale o výchově rodičů. Když jsou ještě miminka zdá se to být velmi snadné párkrát přebalíme dáme najíst pak spát a máme klid jenže když roste je to horší sice začíná mluvit a my alespoň víme co po nás chce. Ví, že ho milujeme a uděláme pro něj cokoliv na světě, ale měli by nám to někdy i vracet být třeba slušní nejen k nám ale i ve škole nebo na kamarády nemluvit sprostě, nelhat, protože se vždy na vše přijde je to jen otázka času. Upřímnost mezi rodiči a dětmi je dobrý start ke společnému vycházení. Pokud si nelžeme a věříme si tak máme jednu z nejdůležitějších věcí. Rodiče dělají i chyby to ale snad každý musíme jít dětem dobrým příkladem, když jsou starší tak si více všímají, co se týká peněz a vztahu mezi mámou a tátou. Když se k sobě špatně chovají nebo je tam snad i fyzické násilí tak to pro ně může být v běžném životě naprosto normální a myslí si, že to můžou dělat taky.
Rodiče s miminkem
To samé se týká i peněz, pokud nakupujeme věci, které nepotřebujeme jen proto že je chceme nebo koupíme dítěti to co si vyřve tak mu to přijde v pořádku a ví že když chce tak to dostane, a to není správné. I půjčování peněz v dospělosti je někdy chyba. Chceme jim pomoct postavit se na vlastní nohy pomůžeme s výbavou bytu nebo se svatbou ale oni si na to můžou lehce zvyknout a bude jim jasné že když bude potřeba můžou kdykoliv přijít. Výchovu a vztah mezi rodiči a dítětem je nejlepší řešit v průběhu dětství, pokud si to uvědomíme až v jejich pubertě a budeme se snažit je převychovat tak se nám to většinou už nepodaří. Je dobré je podporovat v tom co je baví ať jsou to sporty, škola nebo zajímavá práce ale pokud víme že to není nic co jim ublíží tak jim dát najevo náš zájem je to nejlepší co pro ně můžeme udělat, aby věděli, že jsme tady pro ně.