České Budějovice vám o dovolené nabídnou i to, co byste neočekávali

Kdyby se vás někdo zeptal, kde jste byli na dovolené, a vy jste odpověděli, že jste si zajistili levné ubytování v Českých Budějovicích, možná by se podivil, proč jste nedali raději přednost Chorvatsku. Možná by dotyčné osobě bylo záhadou, co vás táhlo k tomuto městu, byl to snad budějovický Budvar? Anebo nějaká výjimečná nákupní centra, když jde o metropoli Jižních Čech?

Vltava v Českém Krumlově

Kdepak, nic takového, i když ten Budvar byste možná tady ochutnali – jde tu o něco jiného. Českobudějovicko je totiž oblast výjimečná svými přírodními krásami a historickými pamětihodnostmi. Je jich tu tolik, že se stěží dopočítáte, a kdybychom je všechny měli důkladně popsat, byl by to pěkně tlustý fascikl. Mnohem lepší je namísto vyjmenovávání usednout za volant či do vlakového kupé a vydat se sem, spolu s námi, a zapomenout tu na všední starosti.

Hluboká nad Vltavou

Vltava – městu dominuje náměstí Přemysla Otakara II., Černá věž a středověká zástavba měšťanských domů v historickém jádru města, ale to není vše, bez Vltavy a Malše by to tu nebylo ono. Zejména Vltava je vodáckým rájem, a chcete-li si také užít vodácké putování, doporučujeme plavbu zahájit ve Vyšším Brodě a doplout přes Český Krumlov a Zlatou Korunu až do Českých Budějovic, kde máte zajištěné ubytování v penzionu.

Dívčí Kámen, Křemže, Třísov, Holubov, Kleť – tato místa byste neměli ponechat bez povšimnutí, vyplatí se sem vypravit na kole nebo je alespoň navštívit jako vodáci či pěší turisté. Jsou součástí CHKO Blanský les, jedné z nejkrásnějších oblastí v celé Evropě a možná i na světě. A je docela pravděpodobné, že se sem budete chtít rádi vracet častěji, a dáte přednost i vysněnému Chorvatsku.

Hluboká nad Vltavou – z Českých Budějovic to na Hlubokou není daleko a navíc sem vede podél Vltavy cyklostezka, asfaltová cesta, vhodná i pro in-line bruslaře. Je to trať dlouhá pouhých deset kilometrů a můžete sem podniknout výlet i s menšími dětmi.