V práci se dá kolikrát domluvit na tom, že se chcete vzdělávat…

Jestliže je ta nejlepší věc, kterou můžete udělat, pak je to to, že se v práci domluvíte na tom, jestli byste mohli chodit do práce méně a mohli se vzdělávat. Je možné, že náš nadřízený bude z něčeho takového velice mile překvapen, protože si i on sám myslí, že by vám mohlo vzdělání prospět. U některých firem není problém něco takového zařídit a to například tak, že budete mívat 4 denní pracovní týden a zbytek týdne se můžete věnovat studiu. Člověk ale musí počítat s tím, že je možné, že se mu bude práce kupit a bude mít navíc menší plat, protože bude v dané firmě mnohem méně času, než býval.

 

pracující lidé

 

Rozhodně to ale za to stojí a pokud je dané vzdělávání například na čtvrt nebo půl roku, pak se dá něco takového zvládnout. Uvidíte, že vám něco takového může ve spoustě věcí pomoci.

Je ale pravda, že hodně záleží na tom, jestli se člověk rozhodne jen pro kurz nebo přímo pro školu. V případě školy by něco takového mohlo trvat i několik let a je potřeba s tím počítat. Ne všichni si ale po několik let mohou dovolit menší plat, takže je dobré něco takového zvážit. Kolikrát ale člověku úplně stačí nějaký ten kurz, kde se toho mnohdy naučíte dokonce mnohem více, než kdybyste chodili několik let do školy.

 

pracující žena

 

Určitě zkuste zajít za vaším nadřízeným a říct mu, že chcete udělat změnu a že se chcete začít vzdělávat a to už jen z toho důvodu, že máte pocit, že vám to nejde v práci natolik, nakolik by bylo potřeba, protože máte v určitých věcech například mezery, které byste potřebovali zaplnit.

 

Uvidíte, že takové vzdělávání vám může v mnohých věcech opravdu pomoci, protože to člověku poskytne celou řadu velice zajímavých informací.

 

Je rozhodně obdivuhodné, pokud se někdo vrátí ke vzdělávání a rozhodně na tom není nic, za co by se měl člověk stydět, protože jen díky tomu se budete moct posunout zase o něco dále, což je jen a jen dobře.