Čím a jak si provonit domov

Na trhu je k dispozici rozsáhlá škála vůní. Která varianta je vhodná, čím je charakteristická? Pomůžeme Vám vyřešit nejen dilema ohledně výběru, ale zejména se stručným přehledem jaké druhy lze zakoupit. Třeba ani jste o všech nevěděli či otestovat jiný druh a alternaci vůně. Změna je přeci život.
 hořící svíčky
Vonné svíčky a tyčinky
 
Náleží mezi nejrozsáhlejší sortiment na trhu a zároveň neustále se těšící značné oblibě. K dostání jsou různé druhy, typy, tvary či barvy. Vůně je intenzivní, avšak v případě tyčinek není dlouze trvající jako v rámci jiných variant. Ve vlastním zájmu a zejména v případě vonných tyčinek je adekvátní volba přírodních produktů.
 
Aromalampy
 
Jedná se o nádoby, kde ve spodní části je vložena svíčka zahřívající vodu s vonnou esencí. Alternativou stoupající na popularitě je místo vody a esence specifický vonný vosk, jehož výdrž je podstatně delší a účinnější i co se týče intenzity aróma.
 čajové svíčky
Potpourri
 
Na výběr je možnost klasické verze v podobě sušených květů, jedná se o nejznámější formu a pozitivem je, že si můžete vyrobit vlastní potpurri. Nebo lze zakoupit v podobě elektrického osvěžovače, kdy intezita vůně je vyšší, dlouhodobější a podstatné je, že v tomto případě si lze i sílu vůně mnohdy regulovat.
 
Vonné sáčky
 
Obdobně jako potpourri velmi známé, však už i naše babičky užívaly tento způsob provonění domova. Taktéž i zde lze vyrobit vlastní voňavé sáčky. Věhlasné jsou tyto sáčky naplněné levandulí sloužící proti molům. Umísťují se nejen do skříní.

Aromadifuzéry 
 
Zde není třeba zapalování svíčky. Převážně se jedná o skleněné lahvičky s obsahem vonné esence a uzavřené zátkou. Intenzitu aróma si určujete nejen volbou esence, ale také množstvím bambusových tyčinek.
 
Spreje
 
Známé a rovněž často používané. Jedná se však o rychlé provonění intenzivní vůní avšak s krátkodobější účinností. Spíče taková rychlá pomoc na provonění domova.
suché lístky
A jakou vůni zvolit?
 
Prioritní je řídit se svými smysly. Zvážit, do jakých prostor je vybírána vůně. Vhodnější variantou je osobní koupě, kdy je reálné přivonět k danému aróma. K dispozici na trhu jsou jak přírodní vůně, tak oblíbené květinové, stejně tak ovocné – osvěžující či kořeněné, které jsou těžší a výraznější.