Hubněte s rozumem a nikam nespěchejte, jen tak se dočkáte výsledků

Jak zhubnout tak, aby se shozená kila zase rychle neobjevila zpět? Jde to vůbec, a proč zázračné diety nefungují? Odpovědi jsou možná prostší, než čekáte.

Hubněte s rozumem a nikam nespěchejte, jen tak se dočkáte výsledků

Je velká škoda, že nestačí mávnout kouzelným proutkem a zbavit se tak přebytečných kilogramů. Mnohdy si podobně rychlý a snadný efekt slibujeme od zázračných a rychlých diet, po jejich skončení se však opět divíme, že jsme tak, kde jsme byli před tím. Ano, neexistuje nic, jako je zázračná dieta a nikdy se nám nepodaří zhubnout beze snahy a pořádné dřiny. Dřina to nemusí být jen fyzická, mnohdy nám dá více zabrat psychika a pak není jiné cesty, než se na všechno vykašlat. Jak z tohoto začarovaného kruhu ven?

running-runner-long-distance-fitness-40751

Zrychlete si metabolismus

Přemýšlíte, jak rychle zhubnout Bmikalkulacka.cz pořád dokola a stále jste na vhodné řešení nepřišli? Prvním řešením může být rada s odborníkem na zdravou výživu nebo s osobním trenérem. Jistě, můžete si nechat sestavit jídelníček, spočítat, jak na tom jste a řídit se tabulkami, jenže co přijde potom? Služby výživového poradce ani trenéra si platit věčně nebudete a možná sami nemáte tak silnou vůli? I sami si můžete pomoci, i když při shazování většího počtu kilogramů je taková rada od odborníka na místě, dále už ale musíte udělat všechno sami.

Hubnutí nám stěžuje zejména zpomalený a špatně fungující metabolismus. Ten si můžete zrychlit několika způsoby. Základem je nejen úprava jídelníčku, ale i dostatek pohybu a to jakéhokoliv. Důležité je nesedět jen na zadku o opravdu se donutit něco začít dělat, byť by to mělo být jen chození na pravidelné procházky. Existuje také řada potravin, které metabolismus podporují a přitom jsou zdravé a chutné. Klíčem k tomu, abyste mohli být úspěšní, je vědění. Ano musíte se orientovat ve složení potravin a také v tom, kolik pohybu potřebujete.

pexels-photo-936611

Opravdu to chcete?

Zakopaný pes může být i ve vás samých. Opravdu hubnout chcete nebo vás k tomu jen nutí okolí? Jste přesvědčeni o tom, že se zvládnete hlídat? Dost možná, že ne. Někdy je ale nejlepší zbytečně se neužírat a začínat pomalu. Více zeleniny na talíři a méně příloh? Zní to jednoduše a právě i takto malý krok vás může dovézt k úspěchu. Ne nadarmo se říká, že bychom se měli mít rádi. Když si nebudeme jen zakazovat a upírat, snadněji dostaneme to, co chceme.

Hubnutí nemusí být věda, ale musíte to opravdu chtít.