Schodiště do domácnosti

Vysoký rozdíl mezi dvěma patry je opravdu velký, a proto jej musíme zdolat pomocí schodiště. V prostorech u stěn se hezky hodí samonosná schodiště.

Schodiště do domácnosti

Design s praktičností

Řada domů si vyžaduje řešení s více patry, protože takto získáme další místnosti a prostor k dobru. Skutečně je to někdy velká výhoda, a proto se stále vyplatí stavět patrové domy. Má to jeden háček, který je v tom, že se musíme do dalšího patra nějak dostat. Abychom nemuseli chodit po nakloněné rovině nebo žebříku, tak se používá schodiště. To je soubor schodků, který dohromady dává celek vhodný k tomu, abychom po něm mohli snadno chodit.

venkovní schodište

Zároveň je to designový prvek, protože opravdu zabírá spoustu místa, a proto na vzhledu záleží. Musíme také myslet na praktičnost, aby schody měli vhodné rozměry a chození po nich nebylo náročné. Třeba takové točité schodiště je nádherný prvek, ale někomu se při chůzi na něm nedělá dobře. Určitě se hodí pevné zábradlí, o které se můžete kdykoliv zapřít. Dnes už nejsou výjimkou ani protiskluzové prvky, aby se zabránilo nepříjemnému pádu ze schodiště.

Samonosný druh

Při pohledu na všechny druhy schodišť zjistíme, že je opravdu z čeho vybírat. Každé schodiště musí nějak stát a na něčem držet, aby vše fungovalo, jak má, a hlavně jsem po něm mohli bezpečně chodit. Když je schodiště třeba někde v prostoru, tak se může využít točivého schodiště, jenž má hlavní oporu v hlavním sloupu. Naopak při umístění třeba v rohu mužem hezky využít stěn, protože nosné stěny jsou většinou naprosto dostatečnou podporou pro samonosné schodiště. Díky tomu nepotřebujeme podpory ze země, takže pod schodištěm vznikne prázdný prostor, který se dá efektivně využít.

točité schodiště

Zároveň je schodiště o něco jednoduší, protože její tvoří rovné schodky a pouze jedna strana se zábradlím, protože na druhé je stěna, takže tam nehrozí žádné nebezpečí. Možností provedení je nespočet, protože můžeme vybírat z rozměrů, vzhledu, materiálů, druhu zábradlí a dalších prvků, přičemž tato firma schodiště opravdu umí.