Jak využít zelený čaj pro naši krásu?

Zelený čaj. Máme ho doma snad všichni, pijeme ho, užíváme si jeho specifickou a lahodnou chuť. Ale věděli jste, že zelený čaj má spoustu skvělých účinků nejen na náš organismus, ale i například na naši pleť, vlasy a podobně? Zelený čaj je totiž bohatým zdrojem antioxidantů, které nás chrání před volnými radikály. Je také protizánětlivý a dokonce se považuje za prevenci předčasného stárnutí. Pokud chcete povzbudit svou krásu, zelený čaj je ideálním prostředkem. Ukážeme ván několik způsobů, jak tento čaj využít. Nezapomeňte ale, že aby byl takový čaj opravdu účinný, musíte ho vybírat z kvalitních zdrojů. Kvalitní zelený čaj https://darka-shop.cz/katalog/caje/zelene-caje vám pro tyto účely skvěle poslouží.

zelený čaj

Osvěžující mlha na vaše tělo

Tento recept bude skvělý zejména v letním období, protože voda se zeleným čajem vás skvěle osvěží, dodá vaší kůži hydrataci a bude se zdravě lesknout. Docílí také toho, že se stáhnou vaše póry.

Postup je velmi jednoduchý. Připravte si kvalitní sypaný zelený čaj, naberte dvě polévkové lžíce a ty nasypte do asi litru vodu. Poté tuto směs vařte cca 20, minut. Po uplynutí času ji nechte vychladnout. Umístěte ji do lednice, sežeňte si láhev s jemným rozprašovačem, který dokáže tvořit mlha a je to. Vaše domácí osvěžující mlha ze zeleného čaje je na světě.

nápoj

Maska na oči

Máte unavené oči, oteklé a trápí vás tmavé kruhy? S tím vám pomůže tato velmi jednoduchá a efektivní maska na oči. Jednoduše si uvařte silný šálek zeleného čaje a nechte ho vychladit. Vezměte si poté dva bavlněné tampónky a namočte je do vychlazeného čaje. Vymačkejte, přehněte je na půl a každý tampónek umístěte pod jedno oko. Nechte působit 15-20 minut a poté je sejměte. Věřte, že tento jednoduchý tip na oční masku vám bude fungovat na oteklé oči více, než drahé oční krémy za několik tisíc korun.