Nová elektroinstalace ve starém domě

Koupit si vlastní dům je rozhodně správné rozhodnutí. Nejenže budete bydlet ve svém, ale zároveň obvykle dostanete společně s rodinným domkem alespoň malou zahrádku, kde můžete pěstovat okrasné květiny, zeleninu nebo ovoce. Také si zde mohou hrát vaše domácí zvířata, případně i děti, pokud nějaké máte. V případě, že jste koupili dům, který už má nejlepší léta za sebou, určitě budete muset provést kompletní revizi, zvláště pak elektroinstalace, která s přibývajícími léty ztrácí na kvalitě a často je nutné ji kompletně vyměnit.
nástoje elektrikáře

Kvalitní provedení

Důležité je vyměnit elektroinstalaci v hlavních pokojích, tedy v dětském a obývacím pokoji a samozřejmě v kuchyni. V ložnici můžete v nejhorším nějaký ten čas svítit baterkou, případně použít svíčky. K tomu, abyste vše vyměnili, si objednejte kvalitní firmu, ve které své práci rozumí. Vůbec nevadí, že bude dražší než konkurence, hlavně, že svou práci zvládnou udělat na jedničku s hvězdičkou. O kvalitách jednotlivých firem se můžete dozvědět dvojím způsobem. Jednak můžete vyzpovídat známé, kteří s nimi měli již nějaké zkušenosti, jednak můžete zkusit projet diskuzní fóra na internetu, případně webové stránky vašich kandidátů. Správná volba je v tomto případě důležitá, jelikož na ní záleží, jestli vám bude elektroinstalace bez potíží fungovat deset let nebo třeba jen dva roky.
kontrola elektroinstalace

Zajímavý design

Když už budete u výměny elektroinstalace, měli byste pamatovat i na takové na první pohled drobnosti jako jsou zásuvky a vypínače. Samozřejmě by měly být plně funkční, ale zároveň by se mělo jednat i o designově pěkné kousky, které mohou hrát i dekorativní roli. Dnes se již prodává celá řada vizuálně zajímavých vypínačů, ale i zásuvek, které vás svým vzhledem dokáží příjemně překvapit. Když už měníte vše, proč do toho nezařadit i vypínače, potažmo zásuvky. Určitě se to vyplatí po všech stránkách.