Rostliny, které přežijí všechno. Ozdobte si jimi domácnost

Čistí vzduch, zlepšují náladu, ale jsou i nadčasovým bytovým doplňkem. Řeč je o pokojových květinách. Už jste jich doma pár měli, ale úspěšně je všechny zahubili? Nevzdávejte to. Stačí si vybrat správnou rostlinu a budete mít konečně krásně zelenou domácnost. Pro kterou z nich se rozhodnout s následujícím seznamem nebude nic složitého. Vybrali jsme pro vás 6 nejméně náročných pokojových květin.
 Kvetoucí lopatkovec
Lopatkovec
Lopatkovec neboli toulcovka vám bude tolerovat nepravidelnou zálivku. Je to ideální květina pro naprosté začátečníky. Nemusíte ji věnovat příliš péče a stejně se vám odmění bílými květy. Jediné, na co je třeba dát pozor, je chladný průvan.
 
Dračinec vonný
Stejně jako lopatkovec i tato rostlina se vzhledem podobným palmě se lehce vyrovná s vaší zapomětlivostí. Opatrně ale na přímé sluneční světlo, to dračinci škodí. Můžete se také rozhodnout pro jiné typy této květiny například dračinec duhový nebo dracaena reflexa, které jsou podobně nenáročné.
 Květina jako bytový doplněk
Tlustice vejčitá
Tlustice má opravdu malé nároky na údržbu, navíc se o ní říká, že přináší štěstí. Jde o malý sukulent, který nemá rád přelití. V zimně může vykvést bílými květy.
 
Tchynin jazyk
Tenura trojžilná častěji známá jako tchynin jazyk se stane ozdobou každého interiéru. Je ideální květinou do obývacího pokoje. Kromě jejího elegantního vzhledu oceníte určitě i její schopnost čistit vzduch.
 
Aloe vera
Nejenže se aloe vera stane ozdobou vaší domácnosti, využít ji můžete také jako při popálení kůže nebo si zní vyrobit třeba zábal na vlasy. Podobně jako ostatní nenáročné pokojové rostliny, ani ona nemá ráda přílišné zalévání.
 
Šplhavnice zlatá
Pokud zvažujete koupi popínavé nebo převislé rostliny určitě šáhněte po nenáročné šplhavnici zlaté. Říká se, že do domu přináší peníze a přátelství. Péči o ni zvládne i začátečník.
 
Tip na závěr:Dobře vybírejte. Dnes už ve většině prodejen s pokojovými květinami najdete přímo na květináči užitečné informace. Řiďte se jimi. Zjistíte nejen kolik rostlina snese zalévání, hnojení, ale také jestli má ráda přímé slunce nebo naopak stín. Rozhodujte se i podle teploty vzduchu, kterou prodejce doporučuje. Pokud nemáte přetopený byt, teplomilnou rostlinu raději nechejte v obchodě pro někoho jiného. U vás se jí dařit nebude.