Čím uctít učitele?

I když už dnes učitelé nechodí na koledu, přinést poslední den školního roku malý dárek je vnímáno jako slušnost, poděkování za všechny ty hodiny, co oni strávili přípravou testů (i když váš potomek by si toto poděkování dost možná klidně odpustil), luštěním domácích úkolů, válkou se školní byrokracií i za katedrou. Většina dětí a rodičů se uchýlí k osvědčené kombinaci kytice a bonboniéry, díky které to v kantorských domácnostech o prázdninách vypadá jako v květinářství, a vyučující si alespoň mají čím obalit nervy. Co ale letos zkusit něco originálnějšího?
učitel ve školce.jpg
· Lístky
I když představa o dvou měsících lenošení je dost daleko od pravdy, učitelé mají přes prázdniny o něco více času než ve zbytku roku. Tak proč je neobdarovat nějakým tím tiketem? Nejste-li si jisti jejich vkusem, není nic jednoduššího než se předem zeptat, popřípadě věnovat poukaz na výběr u některé z pořadatelských agentur, z jejichž široké nabídky už si bezpochyby vybere každý. Podobně můžete věnovat například i poukaz na služby, jako je kadeřník nebo masáže. Pracujete v salonu krásy? Zabijte dvě mouchy jednou ranou. Uděláte radost, a ještě si možná do budoucna rozšíříte klientelu.
studium v lese.jpg

· Kávy, čaje
Drtivá většina vyučujících je do větší či menší míry závislá na kofeinu. Ono, když máte pětkrát do týdne být v práci na půl osmou, tak je ranní káva prakticky nezbytností. A dlouhé hodiny vykládání se zase neobejdou bez pořádného hrnku čaje. Vyberte nějaké kvalitní, voňavé, díky kterým si na vás učitelé vzpomenou i za sychravých podzimních rán. Pokud budete mít štěstí, můžete narazit i na krásná dárková balení, takže kromě nápoje samého darujete i hrnek nebo konvičku.

· Stolní hra, knížka
Jakkoli divně to zní, vděčným a velmi originálním dárkem je i knížka nebo stolní hra, popřípadě poukázka do obchodu. Vděčni vám budou nejen kantoři, ale i jejich rodiny nebo kamarádi.