Kotvičník nejen pro sportovce


Kotvičník je bylina s bohatou a dalekou historií a už v antickém Řecku přidávaly ženy tuto bylinu mužům do různých nápojů pro povzbuzení sexuálního apetitu. Díky jeho afrodiziakálním účinkům se mu dnes přezdívá „zelená viagra’’. Jeho využití je ovšem mnohem širší a například v Číně je velice žádanou léčivkou pro lidi s problémem jater nebo ledvin. V Japonsku se zase užívá jako posilující bylina pro imunitní systém.

Kotvičník zemní je jednoletá bylina vysoká asi 60 cm s holou lodyhou a oválnými listy. Kvete drobnými nenápadnými kvítky žluté barvy. Dnes je tato rostlina rozšířená po celém světě a občas na ni můžete narazit i v české přírodě. Naše přírodní podmínky jsou pro něj vhodné, stačí mu vlhká lehká půda a slunné stanoviště. Vysévá se z časného jara, aby rostlina byla co nejúčinnější.

Testosteron je mužský pohlavní hormon, jehož hladina v organismu začíná klesat už kolem 35. roku života. A je to právě on, který dělá muže tím, čím je a chce být. Není proto nic překvapivého, že bylina, která podporuje jeho tvorbu, a navíc zlepšuje růst svalů a svalové hmoty a urychluje regeneraci po sportovním či jinak náročném výkonu, se stala hitem přírodní medicíny.

sportovec s činkami

Kotvičník ovšem pozitivně působí na obě pohlaví, zvyšuje libido a podporuje dobrou psychickou kondici. Mužům navíc pomáhá s problémy s prostatou, s plodností a potencí. U žen zvyšuje estrogen, i když ne v takové míře jako mužský hormon. Výrazně pomáhá mírnit nepříjemné příznaky menopauzy, zlepšuje odbourávání tělesného tuku a podporuje plodnost.

sportující ženy

Určitě je doporučovaný také lidem s vysokým krevním tlakem a s vysokou hladinou cholesterolu. Rozšiřuje průchodnost cév, a optimalizuje krevní srážlivost. Hodně se doporučuje i na problémy s močovým měchýřem a ledvinami a má schopnost rozpouštět močové kamínky.

Každý nemá možnost si tuto velice užitečnou bylinu hledat v přírodě nebo pěstovat na zahrádce, a proto se dá velice jednoduše používat jako kotvičník tablety, které si můžete pohodlně objednat a nechat doručit až do domu. Pro zlepšení sexuálního apetitu a sportovních výkonů se doporučuje kombinace s macou peruánskou.