Originální finanční svatební dary

Svatba se nás týká většinou jen jednou až dvakrát za živo a každý pár chce mít svůj svatební den dokonalý. Pokud jste pozváni na svatbu, pak jistě přemýšlíte nad tím, co dáte novomanželům za svatební dar. Svatební dary se většinou dělí na dvě části – peněžní a věcný dar. Sami svatebčané si často řeknou, co by chtěli, zda vytvoří seznam věcí, které chtějí do domácnosti, popřípadě zda ocení spíše peněžní dary. I ty však mohou být originálně podané.

  1. Přání

svatební kytice

Přání je součástí každé svatby. A co takhle 3d přání? 3D přání vám poskytne originální prostor pro umístění finančního daru a zároveň má opravdu krásný a neotřelý vzhled. Klasická přání do obálky již nejsou v módě a už vůbec ne ty s přihrádkou na peníze. Jedná se o velice nudnou variantu, kterou již dnes málokdo využívá.

  1. Schované peníze

Schovejte peníze tak, aby nebylo jednoduché je najít. Drobné mince schované v kyblíčku s pískem a přiložené sítko pobaví snad každého. A koho ne, ten má prostě smůlu. Peníze můžete schovat do nápadné pokladničky, modelu domečku pro někoho, kdo staví, nebo třeba zapéct do perníku. Fantazii se meze nekladou. Tuto variantu můžete navíc provázat třeba s koníčkem novomanželů či s něčím, co je s vámi spojuje. Mohou na vás mít veselou vzpomínku.

  1. Dekorace

svatba

Peníze mohou působit i dekoračně. Nebojte se nechat z nich vytvořit kytici, nebo třeba obraz. Novomanželé si mohou sami vybrat, zda peníze využijí hned nebo si je nechají nějakou dobu doma „na horší časy“ jako dekoraci. Tyto služby nabízí poměrně hodně aranžérek.

Samozřejmě během svatby se dělají další aktivity, které mají za úkol vybrat od svatebčanů peníze pro novomanžele. Jedná se třeba o takzvanou tombolu, dražbu podvazku, nebo přispívání novomanželům do kasičky. Většinou tyto aktivity pořádají svědci a je dobré s nimi počítat a nějaké peníze si s sebou na svatbu vzít.