Ovesná kaše, která se nikdy nepřejí!

Ovesná kaše v posledních letech je stále populárnější. Sice stále můžeme na pultech obchodů vidět instantní varianty hotové do jedné minuty, ale málokdo už je do nákupního košíku vhodí. Mnoho lidí totiž zjistilo, že domácí ovesná kaše netrvá o moc déle, ale za to chutná o poznání lépe.

Určitě je instantní kaše jednodušší variantou, kdy obsah sáčku stačí zalít horkou vodu, a v podstatě můžete konzumovat. Jenže pokud vám skutečně záleží, jak kvalitní potraviny konzumujete, určitě ráno oželíte pár minut na víc na přípravu pravé domácí ovesné kaše. Je až s podivem, jak dokáže být taková jednoduchá, nenáročná a cenově dostupná potravina vlastně chutnou a zdravou snídaní. K přípravě domácí ovesné kaše vám budou stačit obyčejné vločky, které koupíte v obchodě za pár korun a nějaká tekutina (voda, mléko, rostlinný nápoj). Pokud chcete mít kaši jemnější, porozhlédněte se po již namletých vločkách, které jsou navíc daleko lépe stravitelné. Vločky stačí povařit v mléce nebo vodě do zhoustnutí a můžeme podávat. Celé vaření nezabere déle než pět minut a na sladké snídani si jistě pochutná celá rodina. Sama o sobě má kaše mdlou chuť, pokud si tedy chceme na této snídani opravdu pochutnat, bude potřeba jí doplnit o další pochutiny.

  • Ořechy a semínka

čerstvé pistácie

Ořechy nebo semínka jsou pro naše tělo velice přínosné, obsahují zdravé tuky a jsou nutričně přínosnou potravinou. Do ovesné kaše můžete přidat ořechy nebo semínka, která vás jen napadnou. Makadamové, piniové, vlašské nebo třeba pistácie, ze semínek pak doporučujeme chia nebo slunečnicové, které vás překvapí svou jemně zemitou chutí.

  • Sušené nebo čerstvé ovoce

slaďoučké maliny

Co by to bylo za ovesnou kaši bez pořádně kopice čerstvého nebo sušeného ovoce. Využít můžete od sezónního po exotické ovoce, zkrátka podle chuti, preferencí nebo zrovna toho, co najdete ve spíži nebo v lednici. Sušené fíky https://www.nakliceno.cz/susene-fiky/, meruňky, jablka, rozinky ale konzumujte s rozumem. Sušené ovoce obsahuje velké množství cukru, které pro štíhlou linii není zrovna ideální.