S bazénovou chemií to půjde hladce

Rozhodně se nemusíme bát, že bychom do bazénové vody dávali něco, co uškodí našemu zdraví či snad pokožce. Nebo se díky chemickým přípravkům začneme rozkládat. Sci-fi do bazénu rozhodně nepatří, leda v pouhých myšlenkách. Výrobci nám na trh dodávají vcelku efektivní produkty, které si poradí s problémy, které vedou k znečištění vody. To znamená, že se zde jinak budou tvořit řasy nebo voda ztratí svoji azurovou barvu. Pokud ovšem použijeme správně podle návodu všechny potřebné produkty, tak se můžeme celoročně koupat bez větších obav z podobných problémů.

PH

Hodnota voda je nesmírně důležitá

Abychom zjistili, jak na tom vůbec voda v bazénu je a co s ní správně v první řadě dělat, tak je třeba zjistit její pH hodnoty, které jsou zcela zásadní informací. Poté se můžeme pustit do její úpravy. Ono se v podstatě od toho také odvíjí, kolik my spotřebujeme dalších prostředků, než vodu správně ošetříme. Pokud se budeme dobře starat o její pH hodnoty, které jsou optimálně mezi 6,8 až 7,5, tak ušetříme za další přípravky. A ke kontrole nám postačí správný tester, který se dá běžně vybrat podle naší potřeby. Podle výsledků musíme vodu upravit. V tom nám pomůže bazénová chemie https://www.chlorito.cz/,kde si vybereme nejvhodnější produkty.

bazénová voda

Přípravky jsou na různé bázi

Naštěstí trh nám nabízí opět několik jiných možností, než jen kupovat bazénovou chemii s obsahem aktivního chloru, který ne každému vyhovuje. Na druhou stranu patří mezi oblíbené a snad nejvíce používané prostředky. Snadno a hravě si poradí s bakteriemi ve vodě. Také si lze vybrat formu, jakou bychom chtěli používat, zdali granulát, tablety, které mají mnohdy i ještě další účinky a jsou pod označením například multi. Nebo v klasické tekuté formě. Jak je vidět, výběr nebude zase až tak jednoduchý, ale je pravdou, že můžeme ještě vybírat produkty bez chloru. Kdo si neví dostatečně rady, tak ať se nezdráhá oslovit odborníky, kteří mu rádi poradí a pomohou s případným výběrem. Vždyť je to investice do našeho zdraví, čisté vody a konec konců i do prodloužené životnosti samotného bazénu.