Účinky kolagenu

Kolagen se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Je to takové přírodní pojivo, které se vyskytuje například v pohybovém aparátu a to v kostech, svalech, vazech, kloubech i páteři. Dále je také v zubech, vlasech, nehtech a samozřejmě i v pleti. Ovšem s přibývajícím věkem a to už kolem 30 let jeho přirozená produkce klesá a v těle je ho tak méně. A to se samozřejmě časem projeví v celém těle.

Většinou si toho lidé všimnou tím, že se jim začnou dělat vrásky. Když má pleť méně kolagenu, tak je méně pružná a elastická. Začínají se dělat první vrásky, prohlubují se. Vlasy nejsou tak pevné a stejně tak nehty. Více se lámou. Také zuby jsou křehčí. A dochází k úbytku i v celém pohybovém aparátu. Klouby i páteř vás mohou začít bolet při námaze, při rozhýbání. Je slyšet takové to křupnutí kloubů. Úbytek kolagenu tak lidské tělo velmi pocítí.

žena s dlouhými vlasy

Proto je dobré ho také v určitém věku začít doplňovat. Předejdete tak brzkému vzniku hlubokých vrásek. Kolagen na pleť https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/ tak bojuje nejenom s již vzniklými vráskami, ale pomáhá tak předcházet vzniku dalších vrásek. Zajišťuje pružnost pokožky, její elasticitu. Ale kolagen také pomáhá bojovat s celulitidou.

zdravá pleť

Při dlouhodobém užívání kolagenu si již za pár týdnů můžete všimnout změn a to ve všem výše zmíněných oblastech. Protože i když budete brát kolagen jen na pleť, tak jeho pozitivní účinky pocítíte ve všech oblastech.

Je třeba najít opravdu kvalitní kolagen. Klidně ho lze brát i s nějakou další látkou, která je pro tělo i pleť prospěšná a která podpoří účinky kolagenu a dodá další důležité živiny vašemu tělu. Nezapomínejte hlavně na to, že účinky lze pozorovat až minimálně za tři až čtyři týdny. Důležitou součástí je také samozřejmě zdravý životní styl a s tím spojený dostatek kvalitní a vyvážené stravy, odpočinek, dostatek spánku a dostatek zdravého pohybu.