V čem je americká hypotéka tak výhodná?

Americká hypotéka není tak úplně hypotékou v tom pravém slova smyslu, i když se tak na první pohled může tvářit. Jedná se spíše o dlouhodobý spotřebitelský úvěr, který má některé vlastnosti hypotéky. Tak kdy je vlastně tento úvěr vůbec výhodný? Američané se touží od okolního světa v mnohých odlišovat, výjimkou samozřejmě není ani hypotéka. Jejím hlavním rozdílem je účelovost, což ale dost podstatně mění vlastnosti celého úvěru. Americká hypotéka je totiž neúčelový úvěr, tudíž banka přesně nestanovuje, na co mohou být peníze čerpány. Chcete studovat v zahraničí, cestovat nebo si třeba pořídit nový automobil, ale nemáte peníze, díky kterým by bylo možné tyto sny proměnit ve skutečnost? Americká hypotéka vám je pomůže všechny splnit. Vyplatí se i v případě, kdy s ní financujete výstavbu či rekonstrukci domu a stavební firma nabízí slevu v případě platby na ruku.

Online nákupy

Na druhou stranu pro koupi nemovitosti je nevhodná, neboť její RPSN je v porovnání s klasickou hypotékou i dvakrát vyšší. Je ovšem pochopitelné, že za tuto benevolentnost je zapotřebí bance odpovídajícím způsobem zaplatit. Stále je ale výhodnější než většina dlouhodobých spotřebitelských úvěrů. U těch začíná úroková sazba vysoko nad 10%.

Maketa domu

Americkou hypotéku nabízí i nebankovní instituce

Nebankovní americké hypotéky Hypoteka-bez-registru.net jsou do velké míry určeny pro žadatele, které banka opatřila nálepkou „rizikoví“. Co to znamená? Pro banku představují až příliš velké riziko, jednoduše se bojí, že nebudou schopni úvěr splácet. Může se jednat o problém s nedostatečným příjmem, či se záznamem v registru dlužníků.

Nebankovní společnosti však na takové žadatele čekají doslova s otevřenou náručí, neboť jsou to právě oni, kteří jim přináší největší zisk. U nebankovních společností je však potřeba počítat s vyšší úrokovou sazbu.